۱۳۹۶ دی ۱۹, سه‌شنبه

شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران: مردم شریف و آزاده ایران و جهان
مردم شریف و آزاده ایران و جهان

در تظاهرات هفته های اخیر در ایران، مطالبات مردم در خیابانها درخواست های حقوقی است که در بند بند اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تأکید شده است، اما متاسفانه رفتار مسولان حکومت جمهوری اسلامی در قبال فریادهای حق طلبانه توده های مردم، همچون ۴۰ سال گذشته؛ سرکوب، زندان و شکنجه بوده است.

آری این روزها دنیا یکبار دیگر شاهد ورق خوردن برگ دیگری از پرونده قطور اعمال ضد حقوق بشری حاکمان جمهوری اسلامی است. حکومتی که بجای پاسخگوئی به مطالبات قانونی و برحق شهروندان ایرانی، یک روز آنان را محارب و مفسد فی الارض و ضد انقلاب خوانده، یک روز فتنه گر نامیده و امروز نیز آنان را اغتشاشگر و عوامل دشمنان خارجی میخواند. خطری که شهروندان ایرانی را تهدید می کند این است که بر پایه قوانین نظام ولایی هر یک از این اتهام ها ممکن است حکم مرگ شهروند را به همراه داشته باشد.
نیروهای سرکوبگر جمهوری اسلامی در روزهای اخیر با یورش به تظاهرات و تجمع های آرام مردم در تهران و شهرستانها دهها نفر را کشته، صدها تن را مجروح نموده و تعداد بسیاری را دستگیر کرده اند.تعداد زیادی از این دستگیر شدگان در اعتراض‌ها شرکت نداشته اند و بیشتر آنها خارج از دانشگاه یا در خانه هایشان بازداشت شده اند.
طبق اخبار رسیده از ایران، دستگاه امنیتی زیر نظر رهبر و مسولان حکومتی،حدود ١٧٠٠ نفر را بازداشت کرده اند که بر اساس اعلام وزارت کشور ٩٠ درصد بازداشت‌شدگان جوانان زیر ٣٠ سال و دانشجویان هستند. دستگیرشدگان را شدیداً تحت شکنجه قرارداده اند، تا با قبول اتهامات واهی از قبیل "اغتشاشگری و ارتباط با بیگانگان و غیره" نمایش های تلویزیونی دیگری را بر روی صحنه بیاورند تا تأییدی باشد بر ادعای رهبر و مسئولان جمهوری اسلامی که این مبارزات و مطالبات مردم ایران را، نه ناشی از سیاست ها و اقدامات حکومت اسلامی، بلکه محصول القاء "توطئه و تحریکات دشمنان جمهوری اسلامی" میباشد!

در این شرایط خطیر که از یک طرف مبارزات مردم ایران در تهران و شهرستانها ادامه دارد
و از طرف دیگر نیروهای سرکوبگر جمهوری اسلامی هر روز بیشتر به خشونت و ارتکاب جنایت علیه مبارزات آرام مردم ایران متوسل میشوند، ما نهادهای حقوق بشری ایرانی از تمامی نهادها و شخصیت های جهانی حقوق بشری و سیاسی، فرهنگی و علمی، هنری و ورزشی و...درخواست میکنیم که برای متوقف کردن سرکوب و رفتار خشونت آمیز جمهوری اسلامی در مقابل مردم ایران از تمام ابزارهای ممکن استفاده نمایند و حاکمان جمهوری اسلامی را که به هیچ قانونی پای بند نیستند، از ادامه کشتار و سرکوب مردم ایران برحذر دارند.

ما همچنین در این شرایط خطیر بر آزادی کلیه زندانیان سیاسی، محاکمه و مجازات عاملان و آمران سرکوب و کشتار مردم، حق آزادی تشکل های مستقل و تجمع و تظاهرات و اعتصاب، به رسمیت شناختن حق اعتراض به وضعیت فلاکت بار کنونی که مسئولیت مستقیم آن بر عهده رهبر و مسئولان جمهوری اسلامی است، تأکید میورزیم.

شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران
ژانویه ۲۰۱۸

امضاء:

۱ - انجمن زنان ايرانى - مونترال
۲ - انجمن تئاتر ایران و آلمان ـ کلن
۳ - انجمن همبستگی ایرانیان - تگزاس
۴ - انجمن جمهوریخواهان ایران - پاریس
۵ - انجمن حقوق بشر و دموکراسی برای ایران - هامبورگ
۶ - بنیاد اسماعیل خویی
۷ - مادران پارک لاله ایران
۸ - حامیان مادران پارک لاله - دورتموند
۹ - حامیان مادران پارک لاله - هامبورگ
۱۰- حامیان مادران پارک لاله - لندن
۱۱- حامیان مادران پارک لاله - فرزنو
۱۲- شبکه همبستگی ملی فرزنو- کالیفرنیا
۱۳- فدراسیون اروپرس
۱۴- کانون مدافعان حقوق بشر کردستان
۱۵- کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانی - پاریس
۱۶- کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران - شیکاگو
۱۷- كمپين دفاع از زندانيان سياسي و مدني
۱۸- مادران صلح مونترال
۱۹- نهاد «همه حقوق بشر، برای همه، در ایران»
۲۰- همبستگی برای حقوق بشر در ایران - کلگری
۲۱- همبستگى جمهورى خواهان ايران (هجا)- مونترال
۲۲- همبستگى جمهورى خواهان ايران (هجا)- نیویورک
۲۳- همبستگى جمهورى خواهان ايران (هجا)- لوس آنجلس


۱ نظر:

  1. درود به همه مادران و پدران غیور و زحمتکش ایرانی که طی 40 سال، ظلم و سرکوب در سخت ترین شرایط به دفاع از درستی و عدالتخواهی برخاستند و فرزندانی شایسته دور از فساد و تزویر رژیم اسلامی ببار آوردند. با یقین به آزادی تمام مردم ایران به همت مادران از جان گذشته.

    پاسخحذف