۱۳۹۱ خرداد ۲۲, دوشنبه

بزرگداشت سومین سالروز جنبش دمکراسی خواهی و سومین سالروز مادران پارک لاله ایران در دورتموند

بزرگداشت سومین سالروز جنبش دمکراسی خواهی و سومین سالروز مادران پارک لاله ایران در دورتموند
همبستگی عفو بین الملل دورتموند, گروه ها و فعالان زنان آلمانی دورتموند با مادران پارک لاله و زندانیان سیاسی ایران

سه سال از کشتار و قتل عام جوانان و هموطنانمان در حین برگزاری تظاهرات آرام در اعتراض به  انتخابات مخدوش و تقلبی ریاست جمهوری سال ۸۸ در تهران و شهرهای دیگر می گذرد. سه سال از عزادار شدن مادران نداها، سهراب ها، مصطفی ها، فرزاد ها، شیرین ها، ترانه ها، اشکان ها، محمدها و بیش از صد قربانی دیگر می گذرد. سه سال از داد خواهی و ادامه راه مادران شجاع و داد خواه پارک لاله می گذرد .

سه سال از جنایات، فجایع و شکنجه های  کهریزک و زندان قرچک ورامین و زندان رجایی شهر و غیره می گذرد . سه سال از به خاک و خون کشیدن خوابگاه های دانشجویی در خرداد ۸۸ در تهران ، اصفهان ، شیراز و شهر های دیگر می گذرد. سه سال از دستگیری بیش از هزار تن از فعالان دانشجویی، وکلا، روزنامه نگاران، فعالان سندیکاهای کارگری و معلمان، فعالان سیاسی، اقلیت های مذهبی، فعالان زنان و فعالان حقوق بشر می گذرد و فشارهای روز افزون بر آنها در زندان ها در سطح گسترده هم چنان ادامه دارد .
تعداد بسیاری از زندانیان سیاسی از جمله، زانیار و لقمان مرادی، حبیب الله گلپری پور، شیرکو معارفی، حبیب الله لطیفی، سعید ملک پور، حمید قاسمی شال، عبدالرضا قنبری، غلامرضا خسروی سوادجانی و یوسف ندرخانی  در خطر اجرای احکام اعدام به سر می برند .
تعداد بسیار دیگری از زندانیان سیاسی بیمار، از جمله ژیلاکرم زاده مکوندی، نرگس محمدی، حسین ملکی رونقی، آرش صادقی، محمد صدیق کبودوند، فرح واضحان، بهنام ابراهیم زاده، عیسی سحرخیز، سعید رضوی فقیه، رضا شهابی، محسن امین زاده و ریاض سبحانی احتیاج مبرم به رسیدگی های جدی  پزشگی دارند و جان تعدادی از آنها در خطر مرگ قرار دارد و علیرغم فشارهای بین المللی و سازمان عفو بین الملل، مقامات مسؤول هیچ واکنشی در جهت مداوا و رسیدگی  پزشکی به آنها نشان نمی دهند و حتی اجازه مرخصی آنان را نیز صادر نمی کنند .
تعداد مرگ های نابهنگام  بر اثر عدم رسیدگی های پزشکی روز به روز در زندان ها افزوده می شود، بعد از مرگ مشکوک منصور رادپور در زندان، محمد مهدی زالیه نقشبندیان زندانی سیاسی کرد نیز پس از تحمل ۲۱ سال حبس در زندان گوهر دشت  درگذشته است. هدی صابر یکی دیگر از این قربانیان است که در اعتراض به کشته شدن هاله سحابی، دست به اعتصاب غدا زد و به علت عدم رسیدگی پزشکی سال گذشته در زندان اوین در گذشت.

مادران پارک لاله و حامیان آنان به جرم همدردی با خانواده های جان باختگان هم چنان زیر فشار و تهدید های مختلف قرار دارند،  ژیلا کرم زاده مکوندی شاعر، از ششم دیماه ۱۳۹۰ در زندان بسر می برد، منصوره بهکیش در دادگاه بدوی به چهار سال و نیم زندان محکوم شده است،  لیلا سیف اللهی به دو سال حبس تعزیری و دو سال حبس تعلیقی و نادر احسنی به دو سال حبس تعزیری محکوم شده اند. ژیلا مهدویان به سه سال حبس تعزیری و ۲ سال حبس تعلیقی، دخترش به شش ماه حبس تعزیری، ام البنین ابراهیمی به سه سال حبس تعلیقی، حکیمه شکری و ندا مستقیمی و آقای رمضانی منتظر رأی دادگاه هستند. سید محمد ابراهیمی از ۲۳ آذر ۸۹ دستگیر و تحت بد ترین شرایط روحی در زندان بسر می برد . فشار بر خانواده های  زندانیان سیاسی و خانواده های کشته شدگان و تهدید و ارعاب بر آنها هم چنان به بدترین شکل ادامه دارد تا آنها را وادار به سکوت کنند .
 
سی و یک سال از آغاز فاجعه کشتار های دسته جمعی زندانیان سیاسی در دهه ۶۰ می گذرد . سی و سه سال از پایداری و مقاومت آزادی خواهان و مردم در بند ایران می گذرد و علیرغم تمام این فشارها، جنبش آزادی خواهی در ایران همچنان به مبارزه خود بر علیه استبداد و ظلم ادامه می دهد .

در آستانه سه سالگی جنبش اعتراضی و دمکراسی خواهی مردم ایران، در آستانه سه سالگی داد خواهی مادران پارک لاله و ایستادگی آنان برای رسیدن به سه خواسته خود، آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی، لغو مجازات اعدام، محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان جنایات ۳۳ سال گذشته توسط حکومت جمهوری اسلامی در ایران، می باشیم .
بیش از هشت گروه از جمله، عفو بین الملل دورتموند ، گروه ها و فعالان زنان آلمانی در بزرگداشت و همبستگی با مادران پارک لاله و زندانیان سیاسی ایران با حامیان مادران پارک لاله دورتموند اقدام به برگزاری اکسیون خیابانی در روز شنبه ۱۶ ماه ژوئن ۲۰۱۲ کرده اند، که در این برنامه گروهای مختلف با برپایی میزهای خبررسانی، سخنرانی و جمع آوری امضاء برای آزادی زندانیان سیاسی و رسیدگی پزشگی به زندانیان بیمار و لغو مجازات اعدام در ایران اقدام خواهند کرد

به ما بپیوندید تا دست در دست، صدای داد خواهی مادران و زندانیان سیاسی در سراسر جهان باشیم !!
حامیان مادران پارک لاله دورتموند

 Platz an der Schlanke Mathilde - Dortmund Hörde :آدرس

Datum: Straßenaktion am 16.06.2012 von 12.00-14.00 Uhr : تاریخ
تاریخ : شنبه ۱۶ ماه  ژوئن ۲۰۱۲ ، از ساعت ۱۲ تا ۱۴ بعد از ظهر


Solidaritätsgruppe mit den „Laleh park Mütter“ im Iran-Dortmund
Amnesty International Dortmund
Frauenverband Courage
MLPD
Geschichtswerkstatt
Sigrid Asamoah
Terre Des Femmes
Städtegruppe Dortmund
Amnesty International Dortmund, u.a.هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر