۱۳۹۱ اسفند ۲۱, دوشنبه

یورش به منزل عشرت بستیجانی و بازداشت وی و دخترش را به شدت محکوم می کنیم!

یورش به منزل عشرت بستیجانی و بازداشت وی و دخترش را به شدت محکوم می کنیم!

منتشر شده توسط مادران پارک لاله ایران  


عشرت بستیجانی به عنوان انسانی عاشق و مدافع حقوق بشر، پس از کشته و زخمی شدن و به بند کشیدن مردم بی دفاع که برای ساده ترین خواست خود در سال 88 به خیابان آمده بودند، قلب اش به درد می آید و معترض می شود. او درد مادران را درد خود می داند و در طی این مدت تلاش کرده است که همواره یار و مددکار مادران داغدار و خانواده های آسیب دیده باشد و به اشکال مختلف با آنها همدردی کند تا شاید بتواند کمی از دردهای آنها را بکاهد.

از سال 88 دوبار به صورت دسته جمعی با مادران پارک لاله بازداشت و در بازداشت دوم به زندان اوین منتقل و چند روز را در آنجا در حبس بسر می برد و سپس آزاد می شود و یک بار نیز به صورت دسته جمعی احضار و بازجویی می شود. از آن زمان ایشان مدام مورد تهدید و تلفن های آزار دهنده وزارت اطلاعات قرار دارد.

از حدود شش ماه پیش نیروهای امنیتی و اطلاعاتی علاوه بر خود ایشان برای دخترش مهسا رضایی نیز مزاحمت هایی ایجاد کرده اند و چندین بار او را احضار و مورد بازجویی و تهدید و حتی مورد اهانت قرار داده اند و هنوز مشخص نیست که قصدشان از این اذیت و آزارها چیست. خانواده از نیروهای امنیتی شکایت می کنند که برای پیگیری این شکایت نیز بارها مورد بازخواست و تلفن های مشکوک و تهدیدآمیز قرار می گیرند و حتی از خانواده می خواهند که از شکایت خود صرف نظر کنند.

بر اساس خبرهای دریافتی یک شنبه 13 اسفند نیروهای امنیتی به منزل ایشان یورش می برند و بسیاری از وسایل شان از جمله چند لب تاپ، چند موبایل، چند کتاب، دفتر یادداشت و برخی وسایل دیگر را ضبط و هنگام تفتیش از تمامی خانه فیلم برداری می کنند. آنها حکم تفتیش منزل همراه داشتند ولی ظاهرا حکم جلب نداشتند و از عشرت بستیجانی و دخترش می خواهند که روز بعد به دادسرای اوین مراجعه کنند.

دوشنبه 14 اسفند این مادر و دختر به اتفاق همسرش به دادسرای اوین مراجعه می کنند و پس از چند ساعت عشرت بستیجانی و دخترش را به بند 209 زندان اوین منتقل می کنند و همسرش را به بیرون می فرستند. همسر وی به بازداشت آنها معترض و حتی حاضر می شود برای آزادی آنها وثیقه بگذارد که مسوولان دادسرای اوین می گویند: " تا چهارشنبه آنها را جهت پاره ای سوال ها نگاه می داریم و سپس آزاد می کنیم". چهارشنبه خانواده با وثیقه به دادسری اوین مراجعه می کنند و برای پیگیری پرونده به دادگاه انقلاب می روند ولی آنها را  آزاد نمی کنند و پس از اعتراض و پیگیری های خانواده اجازه می دهند که در بازپرسی اوین با آنها ملاقات کوتاهی داشته باشند.

شنبه 19 اسفند مهسا رضایی با وثیقه آزاد می شود ولی به شدت نگران مادرش و فشارهای وارده بر اوست و به نظر می رسد که خانواده را تحت فشار شدید قرار داده اند که از رسانه ای کردن این خبر خوددادری کنند.

ما مادران پارک لاله ضمن تاکید بر سه خواسته همیشگی خود، لغو مجازات اعدام؛ آزادی تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی؛ محاکمه عادلانه و علنی تمامی جنایت های صورت گرفته در جمهوری اسلامی، یورش به منزل این خانواده و ضبط اموال آنها و بازداشت عشرت بستیجانی و دخترش مهسا رضایی و اذیت و آزار آنها را به شدت محکوم می کنیم. ما خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط عشرت بستیجانی هستیم و مصرانه می خواهیم که وسایل این خانواده محترم و دلسوز جامعه را هر چه زودتر بازگردانند و به اذیت و آزار آنها پایان دهند.

مادران پارک لاله
21اسفند 1391

http://www.mpliran.org/2013/03/blog-post_929.html
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یورش نیروهای امنیتی به منزل خانم عشرت بستیجانی

منتشر شده توسط مادران پارک لاله ایران  

هفته گذشته ساعت پنج بعداز ظهر روز یک شنبه 13 اسفند نیروهای امنیتی به منزل خانم عشرت بستیجانی از حامیان مادران عزادار یورش می برند و بسیاری از وسایل ایشان از جمله چند لب تاپ، چند موبایل، چند کتاب، دفتر یادداشت و برخی وسایل دیگر را ضبط و هنگام تفتیش از تمامی خانه فیلم برداری می کنند. آنها حکم تفتیش منزل همراه داشتند ولی ظاهرا حکم جلب نداشتند و از خانم بستیجانی و دخترشان می خواهند که روز بعد به دادسرای اوین مراجعه کنند.

دوشنبه 14 اسفند خانم بستیجانی به اتفاق همسر و دخترشان به دادسرای اوین مراجعه می کنند و آنها ساعت ده صبح به داخل دادسرا می روند که پس از چهار ساعت خانم بستیجانی و دخترش را در بازداشت نگاه می دارند و همسرش را به بیرون می فرستند. همسر وی به بازداشت آنها معترض و حتی حاضر می شود برای آزادی آنها وثیقه بگذارد که مسوولان دادسرا می گویند: " تا چهارشنبه آنها را جهت پاره ای سوال ها نگاه می داریم و سپس آزاد می کنیم".

مدتی است که نیروهای امنیتی علاوه بر خود ایشان برای دختر وی نیز مزاحمت هایی ایجاد کرده اند و چندین بار او را احضار و مورد بازجویی و تهدید و حتی اهانت قرار داده اند. خانواده از نیروهای امنیتی شکایت می کنند و برای پیگیری این شکایت نیز بارها مورد بازخواست و تلفن های مشکوک و تهدیدآمیز قرار می گیرند و حتی از خانواده می خواهند که از شکایت خود صرف نظر کنند.

چهارشنبه خانواده این دو زندانی با وثیقه به دادسرای اوین مراجعه می کنند ولی باز هم این مادر و دختر را آزاد نمی کنند و به خانواده اجازه می دهند که در بازپرسی ملاقات کوتاهی با آنها داشته باشند. شنبه ظهر19 اسفند مهسا رضایی با وثیقه  آزاد می شود و خانواده امید دارد که خانم بستیجانی نیز به زودی آزاد شود. پس از گذشت یک هفته از این تعرض آشکار هم چنان این مادر در زندان اوین به سر می برد و تحت بازجویی های مکرر و فشار زیاد است. به نظر می رسد که خانواده را برای رسانه ای کردن این خبر تحت فشار قرار داده و مجبور به سکوت کرده اند. 
20 اسفند 1391

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر