۱۳۹۱ آبان ۷, یکشنبه

حمایت از حامیان مادران پارک لاله و نسرین ستوده در زندان


 حمایت حامیان مادران پارک لاله دورتموند از حامیان مادران پارک لاله و نسرین ستوده  در زندان

حکیمه شکری از حامیان مادران پارک لاله ، دوشنبه اول آبان ( ۲۲ اکتبر ) خود را برای اجرای حکم به زندان اوین معرفی کرد و بلافاصله بازداشت شد.

" حکیمه شکری در تاریخ ۱۴ آذر سال ۱۳۸۹ به همراه تعدادی از خانواده ها و حامیان که برای شرکت در مراسم سالگرد امیر ارشد تاجمیر به بهشت زهرا رفته بودند، به شکل دسته جمعی و غیرقانونی بازداشت می شوند و از این تعداد حکیمه شکری و ندا مستقیمی و مهدی رمضانی (پدر رامین رمضانی که در سال ۸۸ در خیابان به ضرب گلوله کشته شد) را به زندان اوین منتقل می کنند. 
دادگاه بدوی این سه نفر در تاریخ ۲۳ فروردین ۱۳۹۱ به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد و هر یک به اتهام تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی در همکاری با مادران پارک لاله به ۳ سال حبس تعزیری محکوم می شوند. "
حامیان مادران پارک لاله دورتموند در اعتراض به بازداشت حکیمه شکری و در بند بودن حامیان دیگر، از جمله ژیلا کرم زاده مکوندی و در اعتراض به احکام جاری زندان برای ندا مستقیمی، منصوره بهکیش و مهدی رمضانی روز شنبه ۲۷ اکتبر ۲۰۱۲ میز اطلاع رسانی داشتند .

در این تجمع حامیان مادران پارک لاله دورتموند با پخش اخبار راجع به موارد بیشمار نقض حقوق بشر در ایران، اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در اعتراض به فشارهای روز افزون بر آنان و خانواده هاشان از 
جمله اعتصاب غذای نسرین ستوده از مدافعان حقوق بشر در ایران که از ۲۷ مهر ماه دست به اعتصاب 
غذای زده است، اعدام های روز افزون، احکام جاری اعدام برای زندانیان سیاسی، در شهر دورتموند 
تلاشی دوباره در راه رساندن صدای حق طلبی هم وطنان خود داشتند .

حامیان مادران پارک لاله دورتموند ، ضمن تبریک به نسرین ستوده و جعفر پناهی برای در یافت جایزه ساخارف، در مورد اعتصاب غذای نسرین ستوده در زندان برای رسیدن به حقوق اولیه خود خبررسانی
کردند .

حامیان مادران پارک لاله دورتموند
۲۷ اکتبر ۲۰۱۲هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر