۱۳۸۹ دی ۲, پنجشنبه

پیترو ماچرارو، رئیس کمیسیون ویژه دفاع از حقوق بشر سنا ایتالیا حمایت خود را از نسرین ستوده و تحصن در ژنو اعلام کرد

رم ۲۲ دسامبر ۲۰۱۰ - از روز دوشنبه گذشته گروهی از زنان ایرانی‌، که در میان آنها شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل نیز می‌باشد، مقابل دفتر سازمان ملل در ژنو برای آزادی نسرین ستوده، وکیل و مدافعه حقوق بشر که از روز ۴ سپتامبر در زندان می‌باشد و از روز ۴ دسامبر دست به اعتصاب غذا خشک زده، در تحصن میباشند. کمیسیون دفاع از حقوق بشر مجلس سنا ایتالیا به حمایت از این اقدام از هر کس که میتواند، از تمامی‌ سازمان‌ها و مقامات دولتی، از مطبوعات، انجمنها و شهروندان می‌خواهد که در مورد این اقدام اطلاع رسانی کرده و از آن حمایت کنند.

COMMISSIONI DIRITTI UMANI DEL SENATO: APPELLO PER LA LIBERAZIONE DI NASRIN SOTOUDEH|
پیترو ماچرارو، رئیس کمیسیون ویژه دفاع از حقوق بشر سنا ایتالیا حمایت خود را از نسرین ستوده و تحصن در ژنو اعلام کرد

متن بیانیه:

جان نسرین ستوده وکیل مدافع حقوق بشری و فعال حقوق زنان ایران در خطر است. نسرین ستوده از ۱٣ شهریور به علت فعالیت های حقوق بشری خود دستگیر شد و بیش از ۱۰٣ روز است که در زندان به سر می برد. دادستان، این وکیل شجاع را به تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی متهم کرده است. با پایان یافتن تحقیقات مقدماتی و نیز ختم دادرسی، طبق قوانین ایران، حداکثر طی یک هفته می بایستی نسبت به اتهام ایشان اظهارنظر شود.

همچنین طبق مقررات ایران، پس از شروع محاکمه، نگهداری زندانی در سلول انفرادی ممنوع است. اما خانم ستوده از نخستین روز بازداشت تاکنون یعنی بیش از صد و سه روز، در سلول انفرادی به سر برده و به درخواست های مکرر او و وکلایش برای آزادی به قید وثیقه توجهی نشده است و در نتیجه خانم ستوده به اجبار در اعتراض به عدم رعایت قوانین از تاریخ ۱٣ آذر، دست به اعتصاب غذای خشک زده است. اما متاسفانه نه تنها به درخواست های قانونی وی ترتیب اثر داده نشده، بلکه اتهامات جدیدی همچون عدم رعایت حجاب اسلامی نیز از سوی مقام های قضایی متهم شده است. ما امضا کنندگان این بیانیه، جمعی از فعالان حقوق زنان که از سال ها قبل، افتخار همکاری با این وکیل شجاع را داشته یا از موکلان ایشان بوده ایم، به خاطر همددری با وی و اعتراض به تضییع حقوق قانونی اش، از تاریخ دوشنبه ۲۰ دسامبر در مقابل در ورودی سازمان ملل متحد در شهر ژنو آغاز به تحصن می کنیم.

ما از کلیه آزاداندیشان جهان، فعالان حقوق زن و از اعضای خانواده ی جهانی حقوق بشر درخواست داریم در همبستگی با این حرکت خواهران شان برای ازادی هر چه سریعتر نسرین ستوده به ما ملحق شوند و به هر شیوه ی ممکن، از پیوستن به تحصن گرفته تا ارسال ای میل و نامه ی اعتراضی به دولت ایران، یا تجمع در مقابل سفارتخانه های ایران در کشورهای مختلف یا به هر شیوه ی ممکن دیگری، ما را یاری کنند تا صدای حق طلبی همکار دربندکان را به گوش جهانیان برسانیم.

امضا کنندگان: شیرین عبادی، خدیجه ی مقدم، منصوره شجاعی، پروین اردلان، شادی صدر، آسیه امینی، محبوبه عباسقلی زاده ، پیترو مارچنارو

لینک برای حمایت:

http://org2.democracyinaction.org/o/6160/p/dia/action/public/?action_KEY=4638

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر